SEO – це скорочення від "оптимізації для пошукових систем" або "пошукова оптимізація" (Search Engine Optimization). Оптимізація в цьому контексті означає застосування методів та заходів, щоб забезпечити помітність вашого сайту в пошукових системах, а не для відвідувачів. Це можна досягти завдяки реакції пошукових систем на активність вашого сайту, що в результаті призводить до збільшення пошукового трафіку.
Всі ці роботи необхідні для того, щоб покращити позиції вашого сайту в пошукових системах та забезпечити вищі рейтинги при запитах у відповідних видачах. За допомогою SEO ви можете забезпечити, що ваш сайт буде помічений пошуковими системами та приверне більше трафіку.
Що включає цей комплекс робіт:- по-перше, правильні технічні роботи на сайті;
- по-друге, потрібно скласти семантичне ядро; це означає підібрати запити, за якими просуватиметься сайт;
- по-третє, розробити правильну стратегію просування сайту;
- по-четверте, вести постійну та грамотну роботу над контентом.
Хочу бути SEO-фахівцем, що для цього потрібно?
Мати бажання стати фахівцем з пошукової оптимізації (SEO) буде замало. Ця спеціалізація, вимагає спеціальних знань і найкращим способом отримати ці знання є навчання на спеціальних SEO-курсах.
Давайте разом спробуємо розібратись, чому важливо обирати курси SEO, і чому вивчати цей предмет самостійно може бути досить складним завданням.
Клієнти віддають перевагу якісним та перевіреним SEO курсам за те, що правильні знання, які вони отримують, допомагають уникнути безглуздого витрачання грошей на некомпетентних SEO-фахівців. Крім того, за допомогою цих знань легко досягти високих позицій сайту компанії в пошукових системах.
Курси SEO – це найпростіший і ефективний спосіб отримати необхідні знання і довести свою компетентність перед клієнтами.
Яка користь від проходження SEO курсів?
- Навчання на курсах побудовано так, що студенти можуть швидко освоїти основи пошукового просування та почати пробувати застосовувати отримані знання;
- Курси дають багато інформації про проблеми та про підводні камені цього напряму роботи. Причому практичні навички також є.
- Курси допомагають у подальшому працевлаштуванні, причому навіть відразу після випуску, тому що багато компаній мають постійний зв'язок з курсами, для того, щоб підбирати собі майбутніх співробітників.
- Після курсів можна консультуватися з викладачами, багато хто не втрачає зв'язок з наставниками для того, щоб отримати пораду щодо роботи, якщо це потрібно.
Обираємо SEO-курси – з чого розпочати?
Насамперед потрібно визначити початковий рівень ваших знань.
- Якщо ви освоюєте професію з нуля, то вам потрібна базова SEO-школа.
- Якщо вже знайомі з цією роботою, і за рівнем ви вже фахівець-початківець – то вибирайте курси, які допоможуть підвищити вашу кваліфікацію.
- Якщо ви професіонал своєї справи, то нові знання отримати завжди корисно, особливо якщо вони з суміжною тематикою або, якщо робота стосується міжнародних ринків.
Рекомендація
Інформація, що надається на рекламній сторінці курсів, зазвичай є досить повною та детальною щодо того, для кого та з якою метою підходить навчання на цих курсах. Проте, необхідною порадою є те, щоб не поспішати досягти високого рівня навчання, якщо ви ще на початку свого шляху. Поступове та структуроване вивчення теми дасть найкращі результати.
Які є SEO-курси?
Курси поділяються за кількома категоріями:
Формат навчання
- Онлайн формат; підходить для тих, хто віддає перевагу гнучкому графіку навчання, а також можливість самому приймати рішення – наскільки швидко проходить навчання, а ще це зручно, тому що уроки можна дивитися з будь-якої точки планети. Причому після курсів також видається повноцінний диплом про проходження навчання та отримання відповідних навичок.
- Офлайн-формат; для тих, хто любить живе спілкування з викладачем та готовий займатися в аудиторії у запропонований час. Такі заняття мають ряд переваг: особисте спілкування з викладачем, робоча обстановка для навчання, атмосфера, що сприяє швидкому засвоєнню інформації.
Види оплати курсів
- за гроші – багато SEO-курсів платні, причому вартість навчання залежить від якості викладання, тобто від рівня кваліфікації викладацького складу. А також наскільки навчальний склад курсів є експертами у своїй справі, і який рівень знань можна отримати завдяки навчанню;
- безкоштовні – незважаючи на те, що за навчання на таких курсах не потрібно платити, знання все ж таки ви зможете отримати, але це буде швидше за все основи SEO, базові поняття у вигляді рекомендацій щодо вибору книг, відеороликів або форумів на задану тему. На жаль, консультацій та зворотного зв'язку з викладачами не буде.
Кількість осіб
- заняття у групах – така форма навчання багатьом подобається, оскільки формується група однодумців, можна спілкуватися між собою, можна ставити питання, у своїй ступінь уваги викладача всім однакова;
- індивідуальні заняття – така форма навчання передбачає спілкування віч-на-віч, звичайно вартість індивідуальних занять вище, але є можливість вибрати графік навчання, та й зворотний зв'язок більш інформативний.
Критерії, за якими можна оцінити SEO-курси
Які види програм навчання
На будь-яких курсах студентам завжди видається програма навчання – це те, чого вас навчатимуть протягом занять. Дуже рекомендуємо перед початком навчання ознайомитися з програмою, особливо якщо ви платите за курси. Це важливо, тому що ви повинні знати, на що ви витрачаєте не тільки свої гроші, а й цінніший ресурс – свій час. Зміст курсу – це дуже важливо. Якщо програма навчання не актуальна для вас, інші переваги курсів вже не мають значення.
Практичні заняття
Успішний фахівець із SEO – це не тільки теоретик, а й практик. Тому що тільки теоретичних знань мало, потрібно, щоб у рамках курсу були практичні заняття. Причому найкраще буде, якщо практика для студентів проходитиме на реальних проектах.
Викладачі
Якщо буде можливість, то варто дізнатися більше про викладачів курсу. Краще навчається у професіоналів, ніж у дилетантів, причому також важливо, щоб викладачі на курсах знали не лише теорію, а й практику та вміли застосовувати отримані знання. Важливо, щоб вони мали високий рівень компетенції, а також були авторитетними фахівцями у своїй галузі. Не зайвим буде почитати відгуки випускників про рівень викладання на курсах для того, щоб остаточно визначиться з вибором.
Зворотній зв'язок із викладачем
Для того щоб отриманий на курсах матеріал краще засвоювався, важливо мати можливість поставити запитання, якщо щось не зрозуміло. Так матеріал сприймається краще, а викладач, який завжди на зв'язку, може роз'яснити питання, що виникають у процесі навчання, звернути увагу на помилки, підказати, як краще діяти у цій ситуації. Корисно, якщо в процесі навчання є домашні завдання, які викладач перевіряє та оцінює. Так є можливість практикуватися, побачити помилки, щоб не допускати їх у подальшій роботі.
Графік
Практично у багатьох студентів навчання йде паралельно з роботою і важливо знайти такі курси, які ви зможете відвідувати або дивитися матеріали онлайн, тобто паралельно з роботою.
Причому багатьом навчання бажано отримувати в індивідуальному темпі. Якщо на курсах допускається перегляд вебінарів у записі, то це буде дуже добре, тому що не завжди є можливість обов'язкової онлайн або офлайн присутності на лекціях. Також важливими є тимчасові рамки, за які вам необхідно пройти все навчання, тому що у деяких робота передбачає відрядження, і немає можливості відвідувати лекції та вебінари.
Вартість
Правильно оцініть бюджет, який ви готові витратити на покращення чи отримання нових навичок. Різні SEO-курси розраховані різні фінансові можливості. А ще дізнайтеся про акції та спеціальні пропозиції, які дадуть можливість пройти навчання за вигіднішою ціною.
Диплом
Обов'язково потрібно дізнатися про те, як оцінюватимуть ваші знання наприкінці навчання. Це буде письмовий іспит чи індивідуальна розмова з куратором. Важливо наприкінці навчання отримати сертифікат або диплом з вашим прізвищем та ім'ям, а ще з кваліфікацією, яку ви отримали і з назвою школи. Часто роботодавці вимагають доказів того, що ви маєте відповідні навички.
Навчальні матеріали
На будь-яких курсах передбачено наявність навчальних матеріалів. Але доступ до них не завжди може бути незмінним, навіть після оплати. Уточніть, який термін дії доступу можливо, що через рік у вас вже не вийде скористатися матеріалами курсів. Але не варто засмучуватися, SEO-просування – це досить динамічний напрямок, і за рік багато що може змінитися. Але якщо ви тільки почали свій шлях сео-фахівця, то краще мати доступ якомога довше.
Оплата навчання
На хороших курсах від вас не вимагатимуть оплату у валюті або біткоїнах, навіть якщо курси дорогі. А ще з'ясуйте, чи можна вносити оплату частинами або навчатися в кредит, якщо раптом вам щось не підійде, то ви зможете закінчити навчання, не сплачуючи решту суми.
Працевлаштування
SEO-школи та курси, які добре зарекомендували себе на ринку, дуже часто пропонують кращим випускникам роботу. Для цього вони готові допомогти у підготовці до співбесіди, у складанні резюме, в оформленні портфоліо. На деяких курсах навіть влаштовують на стажування у компанії або беруть до штату.
Які навички повинні мати випускники SEO-курсів?
Після курсів ви повинні добре орієнтуватися у таких питаннях:
- Які є пошукові системи: їх відмінності, алгоритми роботи та які краще застосовувати стратегії для просування сайту в цих пошукових системах.
- Структура внутрішнього SEO: розробка структури сайту, складання тегів, перелінкування, коди сервера.
- Структура зовнішнього SEO: продаж та купівля беклінків, підбір релевантних майданчиків, лінкбілдинг.
- Як за допомогою аналітичних інструментів провести відстеження ефективності сайту, зробити налаштування конверсії та ін.
- Правильний контент для сайту: контент-стратегія та її складові, написання технічного завдання для роботи копірайтерів.
- Упорядкування семантичного ядра, саме кластеризація ключовиків та інших.
- Просування сайту за допомогою посилань: купівля беклінків на біржах посилань, аналіз профілю профілю конкурентів, залучення трафіку.
- Професійна оцінка зручності користування сайтом: налаштування навігації, перевірка швидкості завантаження сторінки, адаптація під мобільні пристрої.
- Технічна перевірка сайту: перевірка на наявність технічних помилок та ін.
- Підключення до роботи аналітичних послуг.
А чи можна все-таки вивчити SEO-тематику самостійно?
Можна без проблем освоїти базові поняття самостійно, без консультацій з фахівцями. Для цього можна скористатися профільними блогами, книгами та спеціальними відео на YouTube-каналах.
Однак таке навчання не забезпечить необхідних знань для роботи, які можна отримати лише після проходження SEO-курсів.
Дуже важливий зворотний зв'язок з практикуючими фахівцями, оскільки без нього неможливо визначити та зрозуміти помилки, а також знайти шляхи їх усунення. Тому доцільно звертатися за інформацією до фахівців своєї галузі та працюючих професіоналів. Взагалі, з погляду психологів, люди краще запам'ятовують інформацію, за яку заплатили, аніж ту, що отримали безкоштовно.
Замість висновку
Напрямок оптимізації для пошукових систем (SEO) постійно розвивається та змінюється залежно від сучасних тенденцій. Навіть якщо ви є досвідченим фахівцем, неможливо охопити всю динаміку ринку, тому підвищення кваліфікації є дуже важливим. Це необхідно для своєчасного покращення знань та вмінь. Знання SEO є актуальними для професій, таких як маркетологи, копірайтери та власники бізнесу.
Якщо ви плануєте вивчити SEO на курсах та хочете, щоб курси задовольнили ваші очікування, варто не зупинятися та оцінювати курси за критеріями, наведеними вище.
На сьогоднішній день на ринку існує багато SEO-курсів, тому вибір може бути складним. Головне – правильно орієнтуватися та вибрати той, який відповідає вашим потребам.
Додатковий матеріал по темі:
- Що таке LSI-текст і як його писати?
- Як самостійно створити семантичне ядро для сайту?
- Що таке гостьовий постінг / постинг? Все, що потрібно знати для підвищення веб-трафіку.
- Как раскрутить свой сайт в поисковой системе Google самостоятельно?
- Як увійти в IT з чітким планом дій, навіть якщо тобі за 30 років?
- Як увійти в IT без досвіду та профільної освіти?