Корисні інструменти Telegram, про які ви могли не знати.

Інформація буде актуальною та корисною для тих, хто займається продажами через Telegram партнерських товарів та послуг Admitad та інших партнерських програм. Також, зможете дізнатись, де можна замовити розробку Telegram бота, для своїх задач в Україні.

Месенджер Telegram розвивається так блискавично, що можна регулярно випускати добірку, присвячену виключно йому. Ми зібралися з силами та прошерстили інформацію за останні кілька місяців, щоб зробити вичавки корисних оновлень та фішок Telegram для тих, хто монетизує цей сервіс. А ще дізналися про несподівані способи заробити у месенджері.

Внутрішні фішки Telegram.

Групові відеотрансляції.

У середині літа 2021 року Telegram додав функцію групових відеодзвінків. Причому, з вересня кількість учасників таких відеоконференцій необмежена.

Відеоконференції можна використовувати для проведення вебінарів, трансляції ознайомлювальних та експертних відео, презентації продуктів. Такі відеоконференції є корисними і для FAQ-формату, під час якого користувачі зможуть поставити запитання або взяти участь в інтерактивних штуках (конкурси, опитування). 

Можна проводити відеоконференції з платним доступом: запрошувати учасників, які готові заплатити, та надавати їм цінну інформацію. Скажімо, проводити курси, ділитися інсайтами, ноу-хау від експертів.


Джерело

Для відеотрансляцій Telegram має і додаткові корисні фішки. Наприклад, шумозаглушення та підстроювання екрану під формати різних гаджетів (ПК, планшетів). А якщо ви проводите трансляцію з ПК, можете одночасно переписуватися в інших чатах.

Під час відеодзвінків спікер може увімкнути трансляцію власного екрана. Це корисно, наприклад, якщо продаєте програми та софт, щоб наочно, у режимі живого часу продемонструвати, як усе працює, куди натискати. 

А ще відео та звук трансляцій можна записувати, щоб потім поділитись з тими, кому не вдалося бути онлайн. Зробити це можна, натиснувши на три вертикальні точки у правому верхньому кутку під час трансляції та вибравши відповідну функцію. 

До речі, у Telegram є голосові чати: їх можна запустити прямо в групі і приєднатися в будь-який час. Деталі тут.

Музичні ефекти, фото та відео.

У Telegram можна створювати фірмові стікери та імпортувати їх у каталог, передавати іншим користувачам. І навіть отримувати статистику про те, як часто стікери завантажують, користуються ними. 

Статистика доступна лише автору наклейки. Щоб отримати її, скористайтесь ботом @stickers (вам знадобляться конкретні команди для бота). Він же знадобиться для створення стікерпаків.

Це робоча історія для брендів із сильною айдентикою або просто для тих, хто готовий зробити круті стікери та таким чином запам'ятатися користувачам. Ну і звісно, ​​набори стікерів можна продавати чи робити під ключ.

А ще Telegram має вбудований фоторедактор. Після того, як ви відправили фото, його можна змінити: додати фільтри, малюнки, текстові написи. Для цього відкрийте надіслане фото та клацніть на значок пензлика в правому нижньому кутку.

Те саме можна зробити і з відео. Відеоредактор дозволить змінювати відео прямо по кадрах, редагувати кольори, експозицію, контраст. Для цього скористайтеся кнопкою «Змінити» з меню, яке з'явиться, коли ви натиснете три вертикальні точки в правому верхньому куті відео.

Для аміністраторів груп.

Важливо! Зверніть увагу: багато з наведених нижче функцій доступні тільки для супергруп. Про те, чим звичайні групи в Telegram відрізняються від супергруп, і як перетворити групу на супергрупу, читайте тут.

Нещодавнє оновлення для адміністраторів груп в Telegram: тепер можна побачити список людей, які прочитали пост. Така інформація доступна протягом семи днів з моменту надсилання повідомлення. Втім, функція працює лише для невеликих груп.

Повідомлення у групах (і в особистих чатах, до речі, теж) можна закріплювати. Якщо хочете, щоб люди не пропустили повідомлення про якусь важливу акцію, подію, оновлення, закріпіть її. Пост «висітиме» зверху групи або чату.

Творець групи може визначати повноваження інших адміністраторів . Наприклад, заборонити комусь із них банити учасників, комусь додавати нових учасників. Обмеження щодо дій можна вводити і для користувачів. Про те, як це зробити, читайте тут

А якщо ви хочете передати права власника каналу іншій людині (наприклад, якщо продаєте канал), це теж можна здійснити. 

Крім того, є можливість відслідковувати, хто нещодавно вступив до групи або залишив її, кого інші адміністратори додали або виключили (це можливо, звичайно, тільки для груп, адміністратором яких ви є). Для цього виберіть у розділі «Адміністратори» пункт «Недавні дії».

У Telegram можна робити відкладені записи – зручний функціонал для тих, хто планує пости та повідомлення заздалегідь. Для цього напишіть повідомлення, а потім утримуйте кнопку надсилання повідомлення — випливе меню з пропозицією надіслати повідомлення пізніше. Встановіть час та дату. 

Також для відкладених записів використовують боти (опис процесу є тут).

І ще кілька корисних фішок, які з'явилися нещодавно. По-перше, автовидалення повідомлень. Тепер можна вказати час, через який пости в чаті або групі самознищаться. Опис процесу є у блозі Telegram.

По-друге, власники груп можуть відстежувати, з яких джерел приходять на канал люди — корисно оптимізувати рекламні джерела та керувати потоками трафіку. У цьому допоможуть спеціальні тимчасові посилання та QR-коди на запрошення до групи (інструкція тут).

І ще дещо. Тепер у Telegram можна імпортувати чати з WhatsApp та інших менш відомих месенджерів.

Більше корисного.

Боти.

  • @ControllerBot: є незамінним для людей, які ведуть групи. Бот пропонує зручні функції для постінгу: редагування повідомлень, додавання кнопок, відкладення постінгу. Докладніше про роботу робота ми писали в цій статті.
  • @BotFather: допоможе створити, зареєструвати бота, керувати ним. Подробиці тут.
  • @LikeBot: дозволяє швидко і просто додати реакції до посту.
  • @Combot: бот для модерації та отримання статистики, вивчення активності учасників групи.
  • @ZukuBot: цей бот допоможе з автомодерацією чатів, убереже від злісних спамерів. Ще є @ChatKeeperBot: зі схожими функціями.
  • @ CrosserBot: бот, який вміє шукати аудиторію, що перетинається, у різних каналів.
  • @Vote: бот потрібен для створення голосувань та опитувань.
  • @ VoterBiBot:допоможе влаштовувати конкурси серед передплатників.
  • @Stickers: про цей бот ми вже згадували: за його допомогою можна створювати власні набори стікерів та керувати ними.
  • @Birzzha_Bot: цьому роботу можна надіслати свій канал на продаж.

Сервіси.

  • Telegraph знадобиться тим, хто планує публікувати лонгріди та симпатично їх оформляти.
  • TGStat надає статистику з Telegram-каналів. Зручно, якщо шукаєте інфлюєнсера або партнера для купівлі-продажу реклами. Інший варіант - Telemetr.
  • IFTTT. Вміє імпортувати пости з різних соцмереж у Telegram.
  • Telega.In, Epic Stars. Платформи-каталоги блогерів у Telegram, у яких можна купити рекламу.
  • Channely – сервіс для відкладеного постінгу.
  • Telegraph знадобиться тим, хто планує публікувати лонгріди та симпатично їх оформляти.

І насамкінець — поради експерта з неочевидних та трендових способів монетизації Telegram. Думкою ділиться Ярослав Єфремов, викладач факультету інтернет-професій університету «Синергія», маркетолог, засновник маркетингової агенції: 

«Наразі є тренд на гейміфікацію, людям простіше сприймати інформацію через ігри, і Telegram працює у цьому напрямі. 

Для створення гри потрібно чат-бот, який можна сконструювати через платформи BotHelp, SendPulse, Leeloo. Людина підключається до роботу і проходить по сценарній лінії. 

Людям подобаються реаліті-шоу, коли слід стежити за сюжетною лінією. Через чат-бот людина відповідає питанням і залежно від відповідей отримує контент. Під кожну сюжетну лінію є відеоряд. Наприкінці сюжету закладається кодове слово, яке користувач вводить після перегляду. Потім його переносять до наступного випуску реаліті-шоу. Якщо користувач не надіслав кодове слово, чат-бот надсилає йому нагадування та інші заклики до дії. 

Також можна влаштовувати конкурси усередині сюжету, де користувачеві потрібно набирати бали. Потім він витрачає їх в імпровізованому магазині та набуває «товарів»: методичних матеріалів, чек-листів, допусків, бонусів. 

Як чат-боти допомагають у продажах? Вони працюють для продажу в магазині, де не така важлива візуальна складова. Якщо користувач знає, як виглядає товар, Telegram-бот чудово спрацює. 

Наприклад, у кейсі торгівлі морепродуктами через Telegram покупець обирає вид морепродуктів: рибу, креветку, мідію. Кожен знає, як вони виглядають: немає потреби у візуальному супроводі. Потім люди вибирають підвид, наприклад лосось, кількість товару та спосіб отримання. Чат-бот - зручний інструмент для заміщення менеджерів з продажу. 

Telegram-канал потрібно вести нарівні з Instagram. У Instagram складно передбачити охоплення, він постійно змінюється у десятки та сотні разів. У Telegram такого немає: якщо зібрали аудиторію, вона стабільно читатиме канал і перегляди не зміняться. Telegram – про стабільність охоплень та аудиторії. Тому можна виводити динаміку зростання, прогнозувати. 

Telegram-канал допомагає і під час проведення заходів. Перед стартом заходу ми надсилаємо пуш-повідомлення. Пишемо, що вебінар розпочався, нагадуємо через деякий час, а за 45 хвилин до нагадування додаємо фото з події. Після кожного нагадування аудиторія додається. Не хвилюйтеся, що будете настирливі: цифри кажуть, що це працює. 

Інший хороший інструмент – коментарі в Telegram-каналі. У налаштуваннях каналу відкриваєте можливість коментувати, окремо створюєте пов'язаний із групою чат. Під кожним постом з'явиться посилання на цей чат. 

Через коментарі користувачі запитують, обговорюють теми, обмінюються досвідом, знайомляться один з одним. Ви також можете вступати до дискусії, відповідати на запитання. Це підвищить лояльність та залученість».

З листопада Telegram запустив тестування платної реклами у месенджері. Проте мінімальний поріг входу до рекламного кабінету поки що становить 2 млн євро, і його потягнуть далеко не всі рекламодавці. Подивимося, як розвиватиметься ця функція.

Замовити чат-бота для Telegram.

Якщо шукаєте можливість замовити розробку персонального боту для Telegram, ви можете скористатись зручним Сервісом Freelancehunt. Вам достатно перейти до роздулу сайту «Усі фрилансери» та у пошуковій системі сайту прописати одну пошукову фразу на вибір: 

  • телеграм бот
  • чат-бот телеграм
  • бот telegram
  • боти telegram
  • розробка ботів для telegram
  • розробка telegram ботів

 

Вам лише потрібно обрати виконавця, обговорити із ним свою задачу та розпочати плідну і безпечну співпрацю. Сервіс Freelancehunt надає послугу Сейф:


Та послугу для бізнесу Бізнес Сейф, що дозволяє бізнесу не перейматись за бугалтерські папери, які бере на себе Сервіс Freelancehunt:


Таким чином, можна знайти надійного виконавця, та замовити розробку ботів Telegram в Україні - просто та без ризиків!

Отправить комментарий

Добавлять новые комментарии запрещено.*

Новые Старые