Стандартний засіб усунення проблем в ОС Windows 10.

Незважаючи на те що десята версія Windows регулярно отримує оновлення, в її роботі все ще виникають помилки і збої. Їх усунення часто можливе одним з двох способів - із застосуванням програмних інструментів від сторонніх розробників або стандартними засобами. Про один з найважливіших представників останніх ми поговоримо.

Засіб усунення проблем Віндовс 10.

Розглядаємий нами в рамках даної статті засіб надає можливість пошуку та усунення різного роду несправностей в роботі наступних компонентів операційної системи:

  • Відтворення звуку;
  • Мережа та Інтернет;
  • Периферійне устаткування;
  • Безпека;
  • Оновлення.

Це лише основні категорії, проблеми в яких можуть бути знайдені і вирішені базовим інструментарієм Windows 10. Ми ж далі розповімо про те, як викликати стандартну програму усунення неполадок і які утиліти входять до складу цьго інструмента ОС Windows 10.

Варіант 1: «Параметри».

З кожним апдейтом «десятки» розробники Майкрософт переносять все більше елементів управління і стандартних інструментів з «Панелі управління» в «Параметри» операційної системи. Засіб усунення неполадок, теж можна відшукати в даному розділі.

     1. Запустіть «Параметри» натисканням клавіш «WIN + I» на клавіатурі або через його ярлик в меню «Пуск».

     2. У вікні, перейдіть до розділу «Оновлення та безпека».

     3. У його бічному меню відкрийте вкладку «Усунення неполадок».

Як можна бачити по скріншотам вище і нижче, даний підрозділ є не окремим засобом, а має цілий набір таких. Власне, про це ж йдеться в його описі.

Залежно від того, з яким конкретно компонентом операційної системи або підключеним до комп'ютера обладнанням у вас виникли проблеми, виберіть відповідний йому пункт зі списку, клацнувши по ньому лівою кнопкою мишки, і натисніть «Запустити засіб виправлення неполадок».

  • Приклад: У вас спостерігаються проблеми з мікрофоном. У блоці «Пошук і усунення інших проблем» знаходите пункт «Голосові функції» і запускаєте процес.
  • Очікуємо завершення попередньої перевірки,

після чого вибираєте проблемний пристрій зі списку виявлених або більш конкретну проблему (залежить від типу потенційної помилки і обраної утиліти) і запускаєте повторний пошук.

  • Подальші події можуть розвиватися по одному з двох сценаріїв - проблема в роботі пристрою (або компоненті ОС, дивлячись що ви вибирали) буде знайдена і усунена автоматично або потрібно буде ваше втручання.

Незважаючи на те, що в «Параметри» операційної системи поступово переїжджають різні елементи «Панелі управління», багато інструментів для автоматичного усунення проблем, ще залишаються «ексклюзивом» останньої «Панелі управління». Є в їх числі і деякі засоби усунення проблем, а тому перейдемо до їх безпосереднього запуску.

Варіант 2: «Панель управління».

Даний розділ присутній у всіх версіях операційних систем сімейства Віндовс, і «десятка» не стала винятком. Вміщені в ній елементи повністю відповідають назві «Панелі», тому не дивно, що запустити з її допомогою можна і стандартну програма усунення неполадок, причому кількість і найменування містимих тут утиліт, дещо відрізняються від такого в «Параметрах».

     1. Будь-яким зручним способом запустіть «Панель управління», наприклад, викликавши вікно «Виконати» клавішами «WIN + R» і вказавши в його поле команду control. Для її виконання натисніть «ОК» або «ENTER».


     2. Змініть режим відображення за замовчуванням на «Великі значки», якщо спочатку був включений інший, і серед представлених в даному розділі пунктів знайдіть «Усунення неполадок».

     3. Як бачите, основних категорій тут чотири. На представлених нижче скріншотах можна побачити, які утиліти містяться всередині кожної з них.


  • Програми;

  • Устаткування і звук;

  • Мережа та Інтернет;

  • Система і безпека.

 

  •  Перегляд усіх категорій:

Крім цього, ви можете перейти до перегляду відразу всіх доступних категорій, вибравши однойменний пункт в бічному меню розділу «Усунення неполадок».


Як ми і сказали вище, представлений в «Панелі управління» «асортимент» утиліт для пошуку та усунення неполадок в роботі операційної системи трохи відрізняється від свого аналога в «Параметрах», а тому в деяких випадках слід зазирнути в кожен з них.

Підсумок.

У цій невеликій статті ми розповіли про два різних варіантах запуску стандартного засобу автоматичного усунення несправностей в ОС Windows 10, а також ознайомили вас з переліком утиліт, що входять до його складу. Щиро сподіваємося, що вам не потрібно часто звертатися до цього розділу операційної системи і кожен такий «візит» матиме позитивний результат. Ми ж на цьому закінчимо.

Отправить комментарий

Добавлять новые комментарии запрещено.*

Новые Старые